DZIEŃ DOBRY

TROSZKĘ O MNIE

Hej, to ja Paula!

Jak zaczęła się cała ta przygoda …

Nie cierpie siedzieć w jednym miejscu, a jeszcze gorzej … codziennie powtarzać ten sam schemat, czyli praca i dom. Wariuje wtedy, rozsadza mnie od środka, czuję jak coś trace bezpowrotnie.

Uwielbiam jeździć palcem po mapie, szukać nowych kierunków, planować, sprawdzać, szperać i czekać. Kiedy się już doczekam, skacze z radości, pakuje plecak zarzucam go na plecy i RUSZAM!

Cenie sobie wolność, spokój i ciszę. Kiedy podróżujemy sami, to nic nas nie ogranicza, idziemy w  którym chcemy kierunku, tam gdzie oczy widzą coś ciekawego albo nos wyczuje coś pysznego. Od zawsze Świat mnie ciekawił, atlas to była moja ulubiona książka … i tak zostało.

Zaczęło się od wypadów w Polskę, potem poznałam naszych sąsiadów. Na studiach spełniło się moje ówczesne marzenie – Egipt. Kolejne wyprawy były jeszcze bardziej szalone. Mama rwała sobie włosy z głowy kiedy pojechałam do Tajlandii, Kambodży i Wietnamu. To była fantastyczna szkoła życia ! Człowiek poznaje siebie i swoje możliwości i uświadamia sobie , że może wszystko jeśli tylko mu się chce. I tak w miarę jedzenia apetyt rośnie.

W mojej najważniejszej podróży (przez życie) spotkałam kompana i ukochanego w jednym. Staramy się wykorzystać każdy dzień, prowadzi nas ciekawość, pragniemy odkryć jak najwięcej Świata. Jeździmy coraz to dalej i na coraz dłużej. Mieszkaliśmy na Islandii, która dużo nas nauczyła i dała sporo możliwości. I tak zaczęła się ta historia. Nie jest to może treść na bestseller, a ja nie piszę tak porywająco, ale mam chęć, a to chyba najważniejsze. Chcę podzielić się z Wami, naszymi podróżami i przygodami. Przy każdej wolnej chwili (czyli codziennie) coś planujemy i gdzieś jeździmy. Nie ma dnia żebyśmy nie sprawdzali lotów, noclegów i atrakcji ! To blog o pasji podróżowania która połączyła dwojga ludzi.

OK, teraz konkrety co do samego bloga. Jak już wspomniałam wcześniej, chce się dzielić z Wami naszymi doświadczeniami i zdjęciami zrobionymi w trakcie podróży. Moje wpisy nie będą laniem wody, nie lubię dłużyzny. Tylko konkrety, co warto i nie warto, gdzie smacznie zjeść, co kupić i z czego skorzystać.

Nie lubimy siedzieć zbyt długo w jednym miejscu, szybko się nudzimy, Nasze pozytywne ADHD każe być nam w ciągłym ruchu. Często się przemieszczamy, zwiedzamy ile się da i jedziemy dalej. Treść tu zawarta będzie na podobnej zasadzie. Tak żeby tu zajrzeć , zobaczyć i przeczytać na szybko i mieć tą podstawową wiedzę o danym miejscu. Jak sama szukam informacji na jakiś temat w internecie to też tak na raz, dwa, trzy. Nie lubię czytać makaronów gdzie sedno jest kilka stron dalej, nie mam czasu, bo ruszam w podróż !

Ahoj przygodo !

Paula

NAPISZ MI O SWOJEJ PODRÓŻY

ZAPRASZAM