APLIKACJE

TELEFON W PODRÓŻY

Telefon to nasze centrum dowodzenia na każdym wyjeździe. Mamy tu mapę, kantor, trzymamy zapisane bilety wstępu i bilety lotnicze. Przez niego rezerwujemy noclegi, zamawiamy taxi i jeszcze wiele by wymieniać. Zaczynamy !

 • Orientacja w terenie, czyli gdzie, co jest i jak daleko. Ja korzystam z dwóch aplikacji. Pierwsza znana wszystkim, czyli Google Maps, działa super i jako lokalny przewodnik często umieszczam w niej swoje opinie na temat hoteli i restauracji. Druga – Maps.Me, jest świetna i według mnie bardziej dokładna (w Chinach na pewno lepiej się sprawdzi od pierwszej). Przed każdym wyjazdem siadamy i nanosimy sobie na którąś z map wszystkie punkty które chcemy zobaczyć. Tym samym ogarniamy plan w który dzień co zobaczyć. Orientujemy się w odległościach między miejscami i rozpracowujemy plan np. metra.
 • Currency, dla mnie najlepsza aplikacja tego typu. Aktualne kursy walut i kalkulator, program jest bardzo przejrzysty. Jeżeli dużo podróżujesz i korzystasz z kilku albo i kilkunastu walut to ta apka ułatwi Ci życie.
 • Jak już jesteśmy przy kasie to Revolut bije na łeb na szyję wszystko. Rewelacyjna aplikacja na której możecie trzymać pieniądze w ponad 150 walutach świata. Prowizje są bardzo niskie lub ich nie ma a za każdy zakup coś się zwraca. Kartę można zamówić internetowo i jest w naszej skrzynce już w kilka dni. Revoluta można sobie dodać do wirtualnego portfela i płacić telefonem. Bardzo ułatwia życie. Nie raz się nam zdarzyło, że mieliśmy problem zapłacić polską kartą, a Revolutem zasze się udało. Wyciągacie kase z ATM również bez zadnych problemów na całym świecie! I mogłabym tak zachwalać i zachwalać.
 • Tłumacz np. od Google, niezbędny ! I już mówicie we wszystkich językach. Bardzo się przydaje. Nam ostatnio był niezbędny w Chinach. Bardzo ciężko się tu dogadać, gdyż bardzo mało Chińczyków mówi po angielsku, nawet na lotnisku obsługa nie mówiła po angielsku. W kanjpce zamowienie jednego piwa też nie obyło się bez tłumacza. Także w Chinach tłumacz konieczny !
 • VPN, przyda się w Chinach, gdyż nasz zachodni internet i w ogóle Android ma problemy z działaniem w tamtych stronach. Często jest też tak, że jesteśmy za granicą i nie możemy wejść na stronę np. polską, którą chcemy poczytać. Z VPN’em ten problem znika, bo możemy się przełączyć na inny serwer, który jest w Polsce i automatycznie nam się odblokowuje to co potrzebujemy.

To były aplikacje “must have”, teraz podziele się z wami moimi ulubieńcami z których korzystam non stop na wyjeździe.

 • Polarsteps – świetna aplikacja, która śledzi was i nanosi na mapę trasą po jakiej się poruszacie. Nawet jak nie macie dostępu do internetu, ona bedzie znać waszą lokalizację dzięki gps. Raz, że macie fajną pamiątkę całej trasy, a dwa wasi bliscy mogą was przez nią obserwować i wiedzą gdzie jesteście, co jest przydatne gdyby się coś stało. Można dodawać zdjęcia i udostępnić znajomym. Aplikacja robi również podsumowanie, (mi bardzo się to podoba) w którym znajdziemy flagi wszystkich państw które odwiedziliśmy i odległości jakie przebyliśmy.
 • Grab – działa w wielu krajach na terenie Azji. Zamówicie tu taxi za uczciwe pieniądze, cenę za przejazd macie podaną nim zamówicie auto. Po zarezerwowaniu taksówki dostajecie informację jaki to będzie samochód, numer rejestracji, zdjęcie kierowcy, a na mapce widzicie jego aktualną lokalizację i mniej więcej czas jaki jest potrzebny żeby do was dotrzeć.
 • Klook oraz GetYourGuide dzięki tym aplikacją nie przeoczysz żadnej atrakcji w miejscu do którego jedziesz. Z ich pomocą możesz zarezerwować sobie zwiedzanie konkretnego miejsca lub wsiąść udział w jakiejś konkretnej wycieczce czy aktywności. Bardzo często jest tak, że odbierają cię spod hotelu.
  Co najważniejsze oszczędzamy nasz czas i pieniądze. Nie stoimy w kolejkach do kas! Często są osobne wejścia dla posiadaczy biletu zakupionego w aplikacji – w Azji spotkaliśmy się z tym w kilku miejscach. Obie aplikacje oferują wiele rabatów.
 • Snapseed – mój ulubiony program do edycji zdjęć z wyprawy. Można w nim wszystko, ale więcej nie chwale, sprawdźcie sami ! Aplikacja jest darmowa !

NAPISZ MI O SWOJEJ PODRÓŻY

4 + 9 =

ZAPRASZAM